مدرسه اینفو
جامعه خیرین مدرسه ساز کشور

جامعه خیرین مدرسه ساز کشور؛ یکی از بزرگترین تشکل های مردمی جمهوری اسلامی ایران است که به ثبت قانونی رسیده و فعالیت های آن بر جذب مشارکت خیرین برای ساخت و توسعه فضاهای آموزشی متمرکز است. این نهاد مردمی از سال ۱۳۷۷ شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و طی دو دهه فعالیت خود، سهم خیرین در ساخت کل مدارس کشور را به حدود ۳۰ درصد ارتقاء بخشیده است. به عبارت دیگر از مجموع ۵۳۰ هزار کلاس درس موجود در کشور، امروز بالغ بر ۱۰۷ هزار کلاس درس به همت خیرین مدرسه ساز ساخته شده است که یک نصاب قابل توجه محسوب می شود.
جامعه خیرین مدرسه ساز در سطح استان های کشور مجامع استانی را تشکیل داده است که اهداف این نهاد مردمی را در اقصی نقاط کشور دنبال می کنند. در بسیاری از شهرستان های کشور نیز مجامع خیرین مدرسه ساز تشکیل شده است که خود گویای گسترش فرهنگ مدرسه سازی در جای جای کشورمان است.
“سازمان مدیریتی” جامعه خیرین مدرسه سازبراساس تعامل و هم اندیشی بانهادها و دستگاه های مرتبط پی ریزی شده است؛ لذا جامعه خیرین مدرسه ساز همکاری تنگاتنگ با وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور دارد و در سطح استان ها نیز مجامع استانی خیرین در تعامل با ادارات کل آموزش‌وپرورش و نوسازی مدارس استان ها قرار دارند و یکی از دلایل موفقیت این نهاد مردمی را می توان در همین عامل جستجو نمود.

 

اهداف سایت جامعه خیرین مدرسه ساز کشور:

• اطلاع رسانی از فعالیت های خیرین مدرسه ساز
• بیان نیازهای ضروری در استان های مختلف کشور برای ساخت مدارس جدید
• گسترش فرهنگ مدرسه سازی
• شناسایی و جذب خیرین برای ساخت مدارس- فضاهای آموزشی
• تجلیل و تکریم خیرین مدرسه ساز

 

ورود به سایت جامعه خیرین مدرسه ساز کشور